OSP Stara Miłosna

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek...niezmiennie od 100 lat!

Druhowie OSP Stara Miłosna na rodzinnym pikniku na Białołęce

W dniu 12.06.2016 r. strażacy z OSP Stara Miłosna wzięli udział w Pikniku Strażackim przy ul. Magicznej. Organizatorami tego wydarzenia była nowo powstała jednostka OSP Białołęka oraz Stowarzyszenie Razem dla Białołęki. Druhowie naszej jednostki wraz z OSP Nowy Dwór Mazowiecki wykonali cieszący się ogromnym zainteresowaniem pokaz ratownictwa technicznego. W przyjętym scenariuszu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Pokaz obejmował zabezpieczenie miejsce zdarzenia, stabilizację pojazdu, wykonanie dostępu do osoby poszkodowanej oraz udzielenie jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejnym obszarem zaangażowania naszych strażaków była organizacja jednej z konkurencji w turnieju dla dzieci tzw. "bojówki".

Niedzielny piknik okazał się świetną okazją do propagowania ochrony przeciwpożarowej i zaznajomienia mieszkańców Białołęki i okolic ze specyfiką strażackiej służby.